Artur Kielak

Artur Kielak

Artur Kielak, należący do ścisłej światowej czołówki pilotów akrobacyjnych, będzie niewątpliwie jedną z największych gwiazd Dni Aeroklubu. Srebrny medalista grudniowych Światowych Igrzysk Lotniczych (World Air Games), rozegranych w Dubaju, słynie z szalenie dynamicznych i żywiołowych występów, które zapierają dech w piersiach i przyciągają uwagę widzów.

Na co dzień kapitan Boeingów w liniach Lotniczych RyanAir, pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy. Członek Aeroklubu Śląskiego oraz Aeroklubu Barcelona. Lata na samolocie Sbach Xtreme Air-41.

Tak wyglądał jego show podczas Dni Aerokubu w roku 2015:

„W szkole lotniczej w Los Angeles zrobiłem amerykańską licencję zawodową, latałem m.in. jako pilot demonstracyjny dla fabryki Cessny, zajmowałem się oblotami technicznymi, lotami demonstracyjnymi dla klientów i przebazowaniami tych samolotów przez Atlantyk i po Europie. Od 2006 roku latałem, jako pilot samolotu Boeing 737-300, 400 w liniach Centarlwings, gdzie po dwóch latach zostałem kapitanem. Latanie na Boeingach 737 w Centralwings to była cudowna przygoda z lotnictwem komunikacyjnym. Po rozwiązaniu spółki Centralwings, zgłosiłem się na weryfikację umiejętności i wiedzy do linii Ryanair, w której od maja 2009 roku jestem Kapitanem Boeinga 737-800.”

 Przygodę z akrobacją rozpoczął w roku 2004 w Aeroklubie Śląskim w Katowicach a jego pierwszym instruktorem był Adam Labus, którego również zobaczymy w Rybniku, w składzie grupy akrobacyjnej FIREBIRDS, w której skład wchodzą również Łukasz Świderski oraz Sebastian Nowicki.

Oficjalna strona – arturkielak.com