Firebirds

Grupa akrobacyjna FIREBIRDS jest dobrze znana w Rybniku, gdyż to właśnie podczas „Dni Aeroklubu” w Rybnikuw 2014 roku oficjalnie zadebiutowała. Trójka pilotów, należąca do ścisłej krajowej czołówki, stworzyła formację prezentującą w powietrzu urozmaicone figury akrobacji lotniczej oraz niezwykłą precyzję pilotażu. Wszystko to będziemy mogli obejrzeć podczas tegorocznej edycji Dni Aeroklubu. Akrobacje zespołowe, w tym przypadku w wykonaniu trzech samolotów, to zawsze ogromna precyzja, fantastyczna symfonia dźwięków i niemały dreszczyk emocji!

  • Adam Labus (samolot Zlin 50LS) latający na pozycji lidera, jest wielokrotnym uczestnikiem międzynarodowych i krajowych zawodów w akrobacji lotniczej, instruktor ma na swoim koncie wychowanie wielu znanych pilotów akrobacyjnych. Obecnie pracuje latając jako pilot dyspozycyjny na samolocie Cessna 206. Adam spędził w powietrzu ponad 3500 godzin.
  • Łukasz Świderski (samolot Extra 330 SC) lewoskrzydłowy, mistrz polski z roku 2013 w akrobacji samolotowej. Nalot życiowy Łukasza to około 500 godzin, jednakże większość tego czasu poświecił na doskonalenie trudnej sztuki akrobacji lotniczej.
  • Sebastian Nowicki (samolot Extra 330 LC) prawoskrzydłowy, wielokrotny uczestnik krajowych i międzynarodowych zawodów w akrobacji samolotowej. Pracuje dla jednej z największych linii lotniczych w Europie środkowo-wschodniej. Jako pilot cywilny, kapitan Airbusa 320, oraz czynny zawodnik akrobacji lotniczej, w powietrzu spędził 7500 godzin.

 

Występ grupy Firebirds podczas DNI AEROKLUBU 2015