Jerzy Makula

fot. Piotr Misiarz

Na tegorocznym Pikniku nie zabraknie pokazów akrobacji szybowcowej na najwyższym. Tym razem w wykonaniu siedmiokrotnego indywidualnego Mistrza Świata, Jerzego Makuli, który wykona pokaz na szybowcu MDM-1 Solo Fox.

Jerzy Makula to siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotny srebrny medalista, ośmiokrotny drużynowy mistrz świata, trzykrotny indywidualny mistrz Europy, a także czternastokrotny mistrz Polski. Za swoje osiągnięcia oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI. Zdobył Złotą Odznakę Szybowcową z trzema diamentami. Za swoje osiągnięcia oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI.
Jerzy Makula w marcu 2018r. został wybrany Prezesem Aeroklubu Polskiego.

Więcej informacji na stronie Fundacji Lot Classic

Fragment programu Operacja LOT emitowanego na Discovery Channel:

Film z pokazu akrobacji w wykonaniu Jerzego Makuli:

25 marca 2018