Pterodactyl Flight

Pokazy czeskiej grupy rekonstrukcyjnej Pterodactyl Flight podczas ich poprzednich wizyt w Rybniku spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony publiczności. Podczas tegorocznej edycji Dni Aeroklubu czeski zespół zaprezentuje się w nowym programie, w którym zostanie odtworzona klasyczna walka powietrzna z okresu I wojny światowej, okraszona licznymi efektami pirotechnicznymi. Po raz pierwszy zobaczymy w powietrznej akcji aż pięć samolotów! Będzie na co popatrzeć.

Grupa specjalizuje się w produkcji replik samolotów, głównie z okresu I i II wojny światowej. Odtworzone z niesamowitą dokładnością i dbałością o szczegóły samoloty uświetniają wystawy, historyczne filmy oraz pikniki lotnicze. Podczas Dni Aeroklubu będzie możliwość przyjrzenia się z bliska tym niesamowitym konstrukcjom, a wśród latających replik Czesi posiadają takie konstrukcje jak np. Sopwith 1½ Strutter czy Fokker E-III.

19 maja 2017