Video Dni Aeroklubu 2015

W 2015 roku, podczas drugiej edycji Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu, na rybgnickim niebie ponownie zagościła czołowka polskich mistrzów akrobacji.

Furorę zrobiła czeska grupa rekonstrukcyjna Pterodactyl Flight, która wiernie odtworzyła powietrzny pojedynek rodem z okresu I wojny światowej. Na całość pokazu składały się nie tylko popisy pilotów, ale również naziemny obóz wojskowy, z pełnym wyposażeniem, w którym przez cały czas trwania Pikniku toczyło się życie.

Nowością był występ mistrza świata w akrobacji szybowcowej - Macieja Pośpieszyńskiego.

Swoje wspaniałe ewolucje na niebie prezentowali mistrzowie akrobacji m.in. Artur Kielak, Grupa Firebirds, Grupa Żelazny, czy wspomniany wcześniej Maciej Pospieszyński. Był także pokaz zrzutu wody przez samoloty używane do gaszenia pożarów - Dromadery, akrobacje w wykonaniu wiatrakowca, skoki spadochronowego. Przez cały czas trwania imprezy odbywały się również loty widokowe dla publiczności.

Wszystkie materiały video dostępne są w serwisie YouTube i są właśnością ich autorów.

side

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Rybnik